آدس : رشت ، خیابان بیستون ، ابتدای
بلوار معلم ،ساختمان ساحل ،طبقه سوم
تلفن : 013-33253822
ایمیل : icg248@gmail.com
روزهای کاری : شنبه تا
پنجشنبه 08:00 - 14:00
› سازمان بازرگانی گیلان هشدار داد
در 02 مرداد 90

سازمان بازرگانی گیلان هشدار داد

معاون بازرسی و نظارت سازمان بازرگانی استان گیلان از مردم و مسافران خواست ، کالاهای مورد نیاز را از فروشگاه ها و اماکن معتبر تهیه کنند . محمد فیض به ایرنا گفت : با توجه به افزایش مسافرت های برون شهری و تقاضا برای خرید برخی کالاها و خدمات ، مسافران برای حفظ سلامت و جلوگیری از ضرر و زیان ناخواسته ، کالاهای مورد نیاز خود را از فروشگاه های معتبر خریداری کنند .

وی اظهار کرد : برخی کالاها ، بویژه مواد غذایی و مواد شوینده و بهداشتی ، با قیمتی متفاوت از سوی خودروهای سیار عرضه می شود که مصرف کننده در هنگام خرید نباید با معیار تفاوت قیمت آنها را بخرد .

وی اظهار کرد : مسافران در هنگام خرید کالا باید به نرخ فروش ، تاریخ تولید و انقضای کالا ، علامت استاندارد ، مجوزهای بهداشتی و شرایط نگهداری کالا دقت کنند تا از سلامت آن مطمئن شوند .

معاون بازرسی و نظارت سازمان بازرگانی استان گیلان ادامه داد : برخی فروشندگان سیار با نصب تابلوهای گمراه کننده و غیر واقعی تبلیغی ، قصد فریب مصرف کنندگان را دارند و کالاهای پست، ضعیف و خلاف آنچه تبلیغ شده را عرضه می کنند .

فیض تصریح کرد : بر اساس قانون نظام صنفی همه عرضه کنندگان کالا ، ملزم به استفاده از ترازوی دیجیتال هستند و استفاده از ترازوهای سنتی که عموماً از سوی فروشندگان سیار مورد استفاده قرار می گیرد ، غیر استاندارد و خلاف مقررات است . وی از مسافران و مردم استان گیلان خواست در صورت مشاهده هر گونه تخلف با تلفن 124 ستاد خبری سازمان بازرگانی استان تماس بگیرند .