آدس : رشت ، خیابان بیستون ، ابتدای
بلوار معلم ،ساختمان ساحل ،طبقه سوم
تلفن : 013-33253822
ایمیل : icg248@gmail.com
روزهای کاری : شنبه تا
پنجشنبه 08:00 - 14:00
› مدیر کل استاندارد و تحقیقات صنعتی گیلان
در 21 مهر 90

مدیر کل استاندارد و تحقیقات صنعتی گیلان

مدیر کل موسسه استاندارد  و تحقیقات صنعتی استان اعلام کرد

اجرای طرح طاها و تجا در تولید کالای گیلان

مدیر کل موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی گیلان از اجرای طرح های " طاها " و " تجا " با هدف سلامت و بهبود روش های تولید در موسسه استاندارد این استان خبر داد .

به گزارش روابط عمومی موسسه استاندارد استان " محمد علی یوسفی " در آستانه 22 مهر روز جهانی استاندارد با تأکید بر اهمیت استاندارد اظهار کرد : استاندارد سازی کالا و خدمات در سایه مشارکت ، همدلی و نوآوری بع عنوان سه کلید راهگشا مقدور و میسور می شود ، در غیر اینصورت با توجه به سرعت نوآوری در تکنولوژی و تأثیرات آن بر بنگاه های تولیدی و نقش موثر کیفیت در تعیین و حفظ مشتری قادر به حضور در بازار داخلی نخواهیم بود .

وی بالا بودن کیفیت کالای داخلی به همراه بهبود روش های تولید ، افزایش ، اعتماد عمومی و نظارت بر واحدهای تولیدی و بازار مصرف با انگیزه حمایت از تولید کنندگان کیفی و مصرف کنندگان را از وظایف استاندارد عنوان کرد .

این مسئول افزود : زمانی این وظایف تحقق می یابد که کارآفرینان و صنعت گران بر این باور باشند که احساس مسئولیت در قبال مشتریان و ارتقای کیفیت تولید و بهره گیری از تکنولوژی در زمینه تولید را یک تکلیف بدانند نه امتیاز .

وی با تصریح بر اینکه مصرف کنندگان باید به دنبال فرآورده های محصولات کیفی استاندارد باشند ، خاطرنشان کرد : مصرف کننده نباید صرفاً به ارزان بودن قیمت کالا توجه داشته باشد .

به گفته یوسفی ، صدور جواز تأسیس و پروانه بهره برداری و امکان تسهیلات نیز باید به گونه ای باشد تا تولیدکننده واقعی و توانمند وارد عرصه تولید شود و فقط رفع بیکاری و ایجاد اشتغال معیار قرار نگیرد .

این مسئول ابراز کرد : در چنین شرایطی استاندارد و استاندارد سازی معنا می یابد و سازمان قادر است با تعامل و ایجاد ارتباط منطقی با تولیدکنندگان در راستای پیشرفت صنعت و رضایت مندی مشتریان گام بردارد .

وی تأکید کرد : متخصصان و تلاشگران عرصه صنعت با بالا بردن توانایی خود و ارتقای کیفیت تولید می توانند زمینه ساز حفظ عزت و اعتبار عمومی کشور در صنایع و تولید داخلی باشند .

وی در باره اجرای طرح " طاها " افزود : طرح طاها با انگیزه حفظ سلامت ، بهداشت و ایمنی جامعه کنترل و نظارت بر کیفیت کالای موجود در بازار مصرف در دستور کار موسسه استاندارد قرار دارد .

یوسفی اضافه کرد : با اجرای این طرح علاوه بر ترویج فرهنگ استاندارد و اعتماد سازی برای شهروندان با تولید کنندگان و عرضه کنندگان محصولات فاقد استاندارد نیز برخورد قانونی می شود .

وی اجرای طرح " تجا " را از دیگر برنامه های موسسه استاندارد عنوان کرد و یادآور شد : این طرح برای بهبود روش های تولید و افزایش کارایی صنایع ، مطرح شدن صنایع بع عنوان ابزار توسعه پایدار اقتصادی و اشتغال مولد محصولات اجرا می شود .

یوسفی اذعان داشت : در صورت رعایت نکردن استاندارد از تولید غیر کیفی صنعت گران با دیدگاه سنتی جلوگیری می شود ، زیرا دیدگاه غیر صنعتی سرمایه گذاری و اشتغال مولد غیر ممکن و ناپایدار است و زمان نیز از دست می رود .