آدس : رشت ، خیابان بیستون ، ابتدای
بلوار معلم ،ساختمان ساحل ،طبقه سوم
تلفن : 013-33253822
ایمیل : icg248@gmail.com
روزهای کاری : شنبه تا
پنجشنبه 08:00 - 14:00
› سرپرست سازمان صنعت ، معدن و تجارت گیلان
در 27 مهر 90

سرپرست سازمان صنعت ، معدن و تجارت گیلان

سرپرست سازمان صنعت ، معدن و تجارت اعلام کرد

جذب سرمایه گذاری خارجی اولویت بخش صنعت و معدن

سرپرست سازمان صنعت ، معدن و تجارت گیلان گفت : جذب سرمایه گذاری خارجی اولویت کاری حوزه صنعت ، معدن و تجارت است .

" محمد حسین اصغریان " به ایرنا افزود : در این زمینه در سال گذشته شاهد به ثمر نشستن 200 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در طرح توسعه مجتمع دخانیات گیلان بوده ایم .

وی از گسترش روابط تجاری با کشورهای همسایه و نیز کشورهای حوزه قفقاز و آسیای میانه به عنوان یکی دیگر از اهداف این سازمان در زمینه توسعه تجارت خارجی نام برد و اظهار کرد : بهره گیری هر چه مطلوب تر از ظرفیت های استان در بخش تولید و نیز ترانزیت کالا به توسعه تجارت خارجی کمک شایانی خواهد کرد .

وی با بیان اینکه 2 حوزه کشاورزی و گردشگری برای توسعه استان اهمیت بیشتری دارند ، گفت : توجه به گسترش صنایع مرتبط با این 2 حوزه از جمله صنایع تبدیلی کشاورزی و محصولات مورد استفاده گردشگران و صنایع بسته بندی مدرن نیز در دستور کار این سازمان است .

اصغریان با اعلام اینکه 1100 طرح صنعتی در حال ساخت در استان وجود دارد ، افزود : تکمیل این طرح ها اهمیت ویژه ای برای تحول صنعتی در استان دارد .

وی اضافه کرد : برای اتمام ساخت این طرح ها 400 تا 500 میلیارد تومان تسهیلات مورد نیاز است که انتظار می رود بانک های استان در این زمینه مساعدت بیشتری داشته باشند .

گفتنی است سال گذشته 5 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در دو طرح تولید سیگار و تولید الکترود جوشکاری الکتریکی توسط کشور چین در منطقه آزاد انزلی انجام شده است .