آدس : رشت ، خیابان بیستون ، ابتدای
بلوار معلم ،ساختمان ساحل ،طبقه سوم
تلفن : 013-33253822
ایمیل : icg248@gmail.com
روزهای کاری : شنبه تا
پنجشنبه 08:00 - 14:00
در 12 آذر 90

دوام بتن

دوام بتن عمر سازه‌ها را افزایش می دهد
 
 
رئیس انجمن صنفی کارفرمایان کارخانجات بتن آماده خانه صنعت و معدن اصفهان گفت: در شرایط فعلی عمر سازه‌هایی که از بتن آماده با مقاومت بالا استفاده نکرده‌اند 15 سال است در حالی که با افزایش دوام و پایداری بتون عمر سازه‌ها به حداقل 100 سال می‌رسد.

علی حاج‌رسولی‌ها اظهار داشت: در تعدادی از واحدهای عضو انجمن بتن با مقاومت بالا از مرحله آزمایشگاهی به مرحله تولید و نیز عرضه انبوه رسید. وی ادامه داد: دست‌یابی به بتن آماده با مقاومت بالا با همکاری و نظارت اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان و سازمان نظام مهندسی ساختمان امکان‌پذیر شد.
رئیس انجمن صنفی کارفرمایان کارخانجات بتن آماده خانه صنعت و معدن اصفهان با بیان اینکه هدف از اجرایی شدن این طرح را بالا رفتن مقاومت سازه‌ها و خنثی کردن تحریم‌های استکبار (صرفه‌جویی در فولاد) است، گفت: با سرمایه‌گذاری‌های کلان هزینه‌های تحقیقاتی این طرح فعالیت خود را با دریافت نشان استاندارد آغاز کرد.
وی مزایای استفاده از بتون آماده با مقاومت بالا را کاهش هزینه‌های کلی ساخت ‌و ساز دانست و افزود: کاهش هزینه‌های ساخت‌وساز برای اجرایی شدن طرح‌های ساختمانی بسیار مهم است که می‌توان از فشار زیاد هزینه‌های تحمیلی بر پیمانکار و یا صاحب کار جلوگیری کرد.
حاج‌رسولی‌ها به افزایش عمر مفید سازه‌های ساختمانی اشاره کرد و بیان داشت: در شرایط فعلی عمر سازه‌هایی که از بتن آماده با مقاومت بالا استفاده نکرده‌اند 15 سال است در حالیکه با افزایش دوام و پایداری بتون عمر سازه‌ها به حداقل 100 سال می‌رسد. وی از دیگر مزایای استفاده از نوع جدید بتون آماده را صرفه‌جویی کلی در بخش مصرف انرژی دانست و اضافه کرد: صرفه‌جویی و کاهش در مصرف آب با توجه به استفاده از فوق روان‌کننده‌ها و جلوگیری از متخلخل بودن بتن نیز مشهود است.
رئیس انجمن صنفی کارفرمایان بتن آماده با اشاره به استفاده از مواد افزودنی و در نتیجه کاهش مصرف سیمان و کمک به حفظ محیط زیست با استفاده از این نوع بتون تصریح کرد: کمک و بسترسازی مناسب در طراحی معماری داخلی ساختمان نیز از دیگر مزایای بتن آماده با مقاومت بالاست. وی در مورد کمک در کاهش حجم بتون‌ریزی در احجام سازه‌ها تاکید کرد: صرفه‌جویی اقتصادی و ایجاد فضای بهینه معماری نیز از دیگر مزایای استفاده از این طرح است.
حاج‌رسولی‌ها با بیان اینکه استفاده از بتون آماده با مقاومت بالا سبب کاهش وزن مرده ساختمان و ایجاد مقاومت بیشتر در مقابل زلزله می‌شود، گفت: ایجاد باند بهتر بین بتن و آرماتور و در نتیجه کاهش طول مهاری و کاهش مصرف آرماتور نیز از دیگر مزایای استفاده از این طرح است.