آدس : رشت ، خیابان بیستون ، ابتدای
بلوار معلم ،ساختمان ساحل ،طبقه سوم
تلفن : 013-33253822
ایمیل : icg248@gmail.com
روزهای کاری : شنبه تا
پنجشنبه 08:00 - 14:00
در 12 آذر 90

ساخت قالب بلوک بتنی

ساخت قالب بلوک بتنی با قابلیت تحمل بالا


برای نخستین بار در کشور، قالب های بلوک سیمانی با قابلیت تحمل بالا در شهرستان خوی توسط یک شرکت تعاونی تولید شد.

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی آذربایجان غربی در آیین اهدای نشان استاندارد به این واحد تولیدی اظهار کرد: این واحد نخستین کارخانه تولید بلوک های سیمانی کشور است که با رعایت شاخص های استاندارد در محصولات خود از جمله مقاومت در برابر فشار بالا، دانه بندی شن تا رقم 12، تولید در قالب های مختلف، عایق در برابر سرما، گرما و صوت و استفاده از بیمس به عنوان ماده اولیه برای ایجاد مقاومت مشمول دریافت پروانه کاربرد علامت استاندارد شده است.

منصور جلایر اضافه کرد: کیفیت مصالح ساختمانی از عواملی است که برای استحکام سازه ها و بناها تاثیر مستیم دارد. وی افزود: این واحد که در شهرک صنعتی خوی فعال است با تحقیق و پژوهش توانسته با استفاده از ماده معدنی خام آتشفشانی به نام بیمس که نسبت به مواد اطراف خود مقاوم است بلوک هایی تولید کند که قابلیت تحمل وزن 25 کیلوگرم در سانتی مترمربع را دارد.

مدیر تولید و پژوهش این واحد هم در این مراسم گفت: این واحد پس از پنج سال تحقیق به فنآوری های مهمی برای تولید بلوک های سبک از نوع بیمس دست یافته و هم اکنون قادر به تولید چهار نوع بلوک در قالب های 10، 15، 20سانتی متری و بلوک های سقفی است.

حسن نیک کار افزود: این بلوک ها در ساخت و سازهای صنعتی، سبک سازی، بلندمرتبه سازی و احداث طرح های ملی از جمله ساخت بیمارستان ها استفاده می شود. وی اظهار کرد: تمام مراحل تولید این واحد به طور کامل اتوماتیک است و این واحد با دریافت پروانه استاندارد سالانه یک میلیون و 500 هزار عدد بلوک های سیمانی استاندارد تولید و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می کند. نیک کار اضافه کرد: بزودی 40 درصد از تولیدات این کارخانه به کشورهای ترکیه و عراق صادر می شود.