آدس : رشت ، خیابان بیستون ، ابتدای
بلوار معلم ،ساختمان ساحل ،طبقه سوم
تلفن : 013-33253822
ایمیل : icg248@gmail.com
روزهای کاری : شنبه تا
پنجشنبه 08:00 - 14:00
› رئیس سازمان صنایع و معادن گیلان
در 22 اسفند 89

رئیس سازمان صنایع و معادن گیلان

رئیس سازمان صنایع و معادن گیلان از برگزاری جشنواره صنعت و معدن استان در سال 90 با حضور رئیس جمهوری خبر داد . به گزارش فارس ، محمد حسین اصغریان در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران با بیان اینکه در قالب این جشنواره یک هزار میلیارد تومان طرح صنعتی در گیلان افتتاح میشود ، اظهار کرد : این میزان اعتبار برای اجرای 42 طرح صنعتی در گیلان هزینه شده است که تا سال 90 آماده میشود و مورد بهره برداری قرار میگیرد . وی با تاکید بر اینکه جشنواره صنعت و معدن با حضور رئیس جمهوری در تیر ماه سال 90 در گیلان برگزار میشود ، افزود : جمعی از مقامات کشوری نیز در این جشنواره حضور دارند .

رئیس سازمان صنایع و معادن گیلان در باره افتتاح طرح های بزرگ صنعتی در این استان ادامه داد : کارخانه سیمان سبز دیلمان ، مجتمع ذوب آهن خزر در شهر صنعتی رشت ، طرح توسعه MDF  لوشان و طرح توسعه مجتمع دخانیات گیلان از جمله طرح های بزرگ صنعتی استان هستند که در جشنواره مذکور به بهره  برداری میرسد . وی از ساخت کارخانه خودرو سازی در گیلان خبر داد و گفت : ساخت این کارخانه طبق مصوبه هیئت دولت با ظرفیت سالانه تولید 150 هزار دستگاه خودرو سال آینده در گیلان آغاز میشود . اصغریان آغاز عملیات اجرایی ساخت کارخانه پتروشیمی را از دیگر طرح های بزرگ صنعتی گیلان در سال 90 ذکر کرد .وی تداوم برنامه های صنعت و معدن و آماده سازی بسیاری از طرح های بزرگ صنعتی در سال آینده را نویدبخش حوزه صنعت و معدن عنوان کرد .

در همین حال مدیر کل استاندارد و تحقیقات صنعتی گیلان از اجباری شدن استاندارد برای تولیدات صنعتی خبر داد و گفت : تمامی تولیدات صنعتی از سال آینده باید نشان استاندارد داشته باشد . محمد علی یوسفی در نشست اعضای هماهنگی صنایع و معادن گیلان با خبرنگاران استان افزود : این موضوع از 23 خرداد ماه سال آینده در سراسر کشور و استان گیلان لازم الاجراست . با اجرای این طرح ، داشتن استاندارد تشویقی یا اجباری در روند تولید محصول ، ملاک استاندارد بودن محصول نخواهد بود . وی استاندارد را ضامن کیفیت دانست و تصریح کرد : وجود استاندارد ، علاوه بر ایجاد اعتماد و اطمینان در مصرف کنندگان در زمینه سلامت کالای تولید شده ، فضا را برای رقابت یا دیگر تولید کنندگان و حضور در بازارهای جهانی فراهم میکند .